WARSZTATY WIELKANOCNE- GRUPA JEŻYKI
DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA
KIERMASZ WIELKANOCNY
Tyski konkurs plastyczny "Palma Wielkanocna"
TYSKI KONKURS PLASTYCZNY
"PALMA WIELKANOCNA"
Serdecznie zapraszamy wszystkie tyskie przedszkola do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Palma Wielkanocna". Regulamin oraz potrzebne zgody znajdują się w załączniku.
Serdecznie zapraszamy!!
PRZYPADKI WYSTĄPIENIA WSZAWICY W PRZEDSZKOLU
Drodzy Rodzice!
Ze względu na zgłoszony do nas przypadek wystąpienia wszawicy w naszym przedszkolu, prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości skóry głowy i włosów u dzieci.
Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczoną poniżej informacją na temat wszawicy.
Wszawica jest chorobą, którą można skutecznie zwalczać!
To nie jest wstydliwy problem.
Mimo osiągnięć cywilizacyjnych wciąż pojawia się w skupiskach ludzi. Szczególnie narażone są na nią dzieci
szkolne i przedszkolne.
Na co zwrócić uwagę:
- Swędzenie i zaczerwienienie skóry głowy, szczególne na linii włosów.
- Częste drapanie głowy, uczucie pieczenia.
- Grudki na skórze głowy (strupki od ukąszeń).
- Gnidy (szarobiałe kuleczki) o wielkości ok. 1 mm widoczne u nasady włosów, które nie dają sią strząsnąć, najczęściej na karku, skroniach, za uszami.
- Ranki na skórze głowy powstałe w wyniku drapania się.
Co zrobić, jeżeli na głowie dziecka pojawiły się wszy/gnidy:
- Zastosować dziecku kurację dostępnymi w aptekach środkami przeciw wszom, stosować się do zaleceń podanych przez producenta.
- Z włosów dziecka ściągnąć wszystkie gnidy (ważne!)
- Kurację także należy zastosować u pozostałych członków rodziny.
- Po 7-10 dniach należy powtórzyć kurację preparatem przeciwko wszom.
- Wyprać bieliznę pościelową, ręczniki, czapki, szaliki, poduszki, nakrycia na łóżka w temperaturze 60 st.C (wszy i gnidy giną w temp. 53,5 st.C)
- Wszystkie grzebienie, szczotki i przedmioty służące do pielęgnacji włosów (a także gumki, spinki, opaski) dokładnie myć w gorącej wodzie z detergentem.
- Odzież, zabawki i inne przedmioty, których nie można wyprać, należy zamknąć co najmniej na dwa tygodnie w szczelnej torbie foliowej. Po tym czasie wszy i gnidy zginą. Następnie przedmioty te należy dokładnie wytrzepać.
Ważna profilaktyka!
Jak postępować, aby chronić dziecko przed zarażeniem wszami:
- Czesać i szczotkować dokładnie włosy dziecka.
- Myć dziecku głowę co najmniej dwa razy w tygodniu.
- Uczyć je, aby nie pożyczało przyborów higienicznych (grzebieni, szczotek).
- Uczyć je korzystania tylko ze swoich ręczników.
- Przypominać mu, aby nie korzystało z pożyczonych czapek, szalików i innych nakryć głowy.
- Związywać lub spinać dziecku długie włosy (ważne!)
- Sprawdzać stan czystości głowy dziecka po pobycie na feriach, koloniach, wycieczkach itp.
Podstawową zasadą profilaktyki wszawicy jest stała, systematyczna kontrola czystości skóry i włosów dokonywana przez rodziców i natychmiastowa likwidacja gnid i wszy w przypadku ich zauważenia.
SESJA FOTOGRAFICZNA- STUDIO FOTO PIWNICA
KONKURS PLASTYCZNY "PANI WIOSNA"
TEATR MASKA ZE SZTUKĄ "ANTKA MANIERY SĄ Z INNEJ SFERY"
LIKWIDACJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ DLA DOROSŁYCH
Szanowni Państwo,
Zgodnie z Uchwałą Nr VIII/136/24 Rady Miasta Tychy z dnia 19 grudnia 2024 r., likwiduje się z dniem 31 sierpnia 2025 r. Szkołę Podstawową dla Dorosłych wchodzącą w skład Zespołu Szkół nr 5 w Tychach przy ul. Edukacji 11.
W załączeniu :
1. Uchwała Nr III/48/24 Rady Miasta Tychy z dnia 20 czerwca 2024 r. w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej dla Dorosłych wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 5 w Tychach przy ul. Edukacji 11.
2. Uchwała Nr VIII/136/24 Rady Miasta Tychy z dnia 19 grudnia 2024 r. w sprawie wyłączenia Szkoły Podstawowej dla Dorosłych z Zespołu Szkół nr 5 w Tychach przy ul. Edukacji 11 i jej likwidacji.
FUNDACJA ŚLĄSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI ŚWIETLIKOWO
DRODZY RODZICE
Dnia 3 marca (poniedziałek) nasze przedszkole odwiedzi Fundacja Śląskie Hospicjum dla dzieci Świetlikowo ze specjalną prelekcją.
W tym dniu zapraszamy wszystie dzieci:)
Kim jesteśmy? Historia Fundacji
Fundacja od 2009 roku działa na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci, prowadząc aktualnie trzy rodzaje wsparcia dla swoich podopiecznych.
Pierwsze to Hospicjum Domowe, przeznaczone wyłącznie dla dzieci, w ramach którego od 2009 roku udzielamy bezpłatnie całodobowych świadczeń medycznych małym pacjentom z całego województwa śląskiego. Do hospicjum trafiają dzieci w momencie, gdy lekarze w szpitalu wykorzystali już wszystkie możliwości, dalsze leczenie szpitalne niesie coraz więcej cierpienia, a dziecko i rodzice wolą wrócić do domu. Do domu, do własnego łóżeczka i zabawek. Z daleka od hałasu szpitalnego, w ramiona swoich najbliższych. Bo w domu dzieci mniej się boją…
Od 2017 r. prowadzimy również Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci. Jest to „drugi dom”, miejsce, w którym ciężko chore dzieci mogą pod okiem fachowej opieki pielęgniarskiej, pedagogicznej, logopedycznej oraz rehabilitacyjnej spędzić dzień.
Od 2019 roku funkcjonuje u nas Hospicjum Perinatalne.Opiekujemy się rodzinami oczekującymi dziecka, u którego stwierdzono nieuleczalną wadę rozwojową lub chorobę.
Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo
43-100 Tychy, Jaroszowicka 113
Archiwum Aktualności